Arsenal víťazom Markus Liebherr Memorial

Arsenal dnes večer odštartoval zápasovú prípravu na sezónu 2012/13. V meste Titanicu a Matta Le Tissiera sme sa v prvom mini zápase stretli s belgickým majstrom Anderlecthom a v druhom mini zápase s domácim Southamptonom FC. Príležitosť ukázať sa dostali najmä mladí hráči a hráči, ktorí sa vrátili z hosťovaní. Dopĺňali ich hráči A mužstva, ktorí v lete neboli zamestnaní EUROm 2012, či špekulovaním nad tým, ako z Arsenalu ujsť.
Zápasy nevysielala žiadna televízia a všetky pokusy o nájdenie streamu pravdepodobne skončili na webe, z ktorého ste v tom lepšom prípade odišli s trojanom, v tom horšom prípade s ročnou zásobou tabletiek vyrobených len z droždia a dažďovej vody z Aswanu v Egypte, vďaka ktorým v priebehu štyroch dní prídete o pivné brucho a váš penis vyrastie o 7 až 12 centimetrov. Ja som hľadanie streamu vzdal vo chvíli, keď sa zápas stratil z wiziwig.tv a namiesto nadávok na Chamakha (ktorý je za celú vzniknutú situáciu určite zodpovedný) som sledoval updaty na twitteri a zápas Spartak Trnava – Košice na hustom.

Ako som spomínal minule, som optimistom, a preto sa na celé sobotné popoludnie pozerám tak, že to mohlo byť oveľa horšie. Mohol som prísť o 5 € za vstupenku na štadión Antona Malatinského, mohol som do seba liať vyvetraného Corgoňa za prehnane vysokú cenu a musel by som to trápenie sledovať až do konca, bez možnosti otvorenia nového tabu v Google Chrome. Takto som do seba lial Veltins (rýchla kvízová otázka bez použitia Googlu: ktoré futbalové mužstvo hrá svoje domáce zápasy vo Veltins Arene?) a nový tab som mal v Chrome otvorený takmer permanentne.
V prvom zápase memoriálu Markusa Liebherra nastúpil Arsenal v bráne s talentovaným Damianom Martinezom, kapitánom bol Kieran Gibbs. Jediný gól zápasu strelil Henri Lansbury po skvelom centri Carla Jenkinsona. V zápase nastúpili ďalej hráči ako Ignasi Miguel, Nico Yennaris, či Craig Eastmond, ktorý podľa všetkého ešte stále je hráčom Arsenalu, aj keď som o ňom posledné tri sezóny nepočul. V útoku bol už spomínaný vinník toho, že zápasy Markus Liebherr Memorial nevysiela žiadna televízia a v poslednej dobe aj človek zodpovedný za odvolanie trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, Marouane Chamakh. Okrem gólu a stručného reportu z Arsenal.com o tomto zápase veľa neviem, a preto zvyšok prenechávam vašej fantázii.
V druhom zápase turnaja nastúpili gunners proti domácim the saints (Zvykajte si. Viem si predstaviť komentátorov na DIGI, ako vyslovujú the saints so slušnou dávkou afektu. Zatiaľ si to len viem predstaviť, DIGI sa mi dva týždne po objednávke ešte neozvali a tak je možné, že si budem sledovanie futbalu v telke najbližšiu sezónu len predstavovať). Brankárom bol tento krát Vito, ktorý onehdá stvárnil epizódnu postavu v epizóde Down Neck (Sopranovci) a kapitánom Johan Djourou. Proti novému účastníkovi Premier League sme prehrávali po góle Jaya Rodriqueza, päť minút pred koncom mini zápasu však vyrovnal Gervinho takým pekným Gervinhovským spôsobom z minulej sezóny. Jediným rozdielom oproti minulej sezóne bolo, že tento krát Gervais svoj pokus premenil. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil remízou, po ktorej nasledovali penalty. Rozhodujúcu nepremenil Kyle Ebecilio, ktorý nastúpil na nezvyklom poste pravého obrancu. Aj napriek tomu sme však Markus Liebherr Memorial vyhrali, čím sme vo veľkom štýle ukázali fuckera van Persiemu.

A keď už som sa dostal k Robinovi, ukončím to Robinom a s Robinom. Robin ukončil vzťah s Arsenalom zle. Vybral si rozchod z učebnice zlých rozchodov a ja osobne mu neodpustím nikdy. Mať ambíciu zmeniť pôsobisko je akceptovateľný argument, zarábať viac peňazí bohužiaľ takisto, ale vyhovárať sa na klub je zbabelé a sebecké. Robin nechcel od klubu malú zmenu v správaní, Robin chcel od klubu, ktorý pre neho spravil všetko v časoch dobrých aj v časoch zlých to, aby sa stal z Arsenalu klub úplne iný. Nechcel by som, aby ma partner vydieral rozchodom a čakal odo mňa to, aby sa zo mňa stal iný človek. Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Gooneri: hľadám nejakého šikovného grafika, ktorý by dokázal spraviť (upraviť) logo Gunners.sk. Logo by sa časom objavilo na tričkách a iných krávovinách, takže pôjde o vektor a nie nejaké photoshop orgie v tom, kto dokáže použiť viac filtrov. Dajte o sebe vedieť. Dík!

Miki

Nemám rád huby a netolerantných ľudí. Ak sa ti páčia moje články, pozvi ma na Budvar.

Viac článkov - Web

Internety:
TwitterFacebookGoogle PlusYouTube

  1. PicoBello hovorí:

    dakujem za skvely report, ako by si to aj pozeral :),

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>